Головна » 2016 » Грудень » 18 » Арсе́н Бори́сович Ава́ков
00:58
Арсе́н Бори́сович Ава́ков

Арсе́н Бори́сович Ава́ков (вірм. Արսեն Բորիսի Ավակովнар. 2 січня 1964, м. БакуАзербайджанська РСР) — український політичний і громадський діяч вірменського походження, народний депутат України 7-го і 8-го скликань. Виконувач обов'язків міністра внутрішніх справ України з 22 лютого 2014, міністр внутрішніх справ України з 27 лютого 2014. Голова Харківської обласної державної адміністрації (з 4 лютого 2005 по лютий 2010), колишній депутат Харківської обласної ради. Член Ради національної безпеки і оборони України з 25 травня 2007 по 21 січня 2008[1][2], Організаційного комітету з підготовки та проведення в Україні фінального турніру чемпіонату Європи 2012 з футболу з 24 квітня до 8 травня 2007 р.[3][4], Національної ради з питань взаємодії органів державної влади та органів місцевого самоврядування[5]Заслужений економіст України. За даними журналу «Фокус» на 2012 рік, займає 70 місце у списку найбагатших людей України зі статками у 189,0 мільйонів доларів[6]. Член партії «Народний фронт», голова її Харківської обласної організації. Блогер[7].

 

Зміст

  •  

 

Життєпис[ред. • ред. код]

Icon tools.svg
Цей розділ потребує істотної переробки.
Можливо, його необхідно доповнити, переписати або вікіфікувати.
Пояснення причин та обговорення — на сторінці Вікіпедія:Статті, що необхідно поліпшити.
Тому, хто додав шаблон: зважте на те, щоб повідомити основних авторів статті про необхідність поліпшення, додавши до їхньої сторінки обговорення такий текст: {{subst:поліпшити автору|Аваков Арсен Борисович|15 грудня 2016}} ~~~~

Народився у селищі ім. Кірова[8] (Кіровський, нині — Бінагадинський район) м. Баку у сім'ї військовослужбовця.

З 1966 постійно мешкає в Україні. За національністю — вірменин[9]

У 19811982 працював препаратором кафедри «Автоматизовані системи управління» Харківського політехнічного інституту[10].

У 1988 закінчив Харківський політехнічний інститут (спеціальність — «Автоматизовані системи управління», кваліфікація — інженер-системотехнік).

У 19871990 працював інженером у Всесоюзному науково-дослідницькому інституті охорони вод (м. Харків).

У 1990 заснував і очолив АТ «Інвестор», а в 1992 р. — комерційний банк «Базис».

У 2002 обраний членом виконавчого комітету Харківської міської ради.

4 лютого 2005 Указом Президента України призначений головою Харківської обласної державної адміністрації[11] та склав повноваження Голови наглядової ради АТ «Інвестор» й АКБ «Базис».

26 березня 2006 обраний депутатом Харківської обласної ради V скликання, член комісії з питань бюджету[10].

18 травня 2009 відмовився коментувати можливе його призначення на посаду керівника Секретаріату Президента України[12]:

« … Я думаю, що для цього поки немає достатніх підстав… Коментувати чутки, які стосуються тебе персонально — не дуже етично… Рішення про те, хто буде керувати Секретаріатом, потрібно приймати в найближчий час. Для того, щоб дати відповідні сигнали політикуму, заспокоїти людей і зайнятися конкретною роботою. Думаю, що проблем із цим у Президента України не виникне — пристойних людей досить багато.  »

3 лютого 2010 Харківська обласна рада на своїй сесії рішенням № 1578-V висловила йому як голові облдержадміністрації недовіру[13]. Того ж дня заступник прокурора Харківської області Микола Шадура виніс протест на це рішення[14]4 лютого прокурор Харківської області Василь Синчук відкликав протест[15]5 лютого Харківська обласна рада подала апеляційну скаргу в справі, що стосується позову Авакова до облради щодо рішення сесії про недовіру йому[16]. Керуючись п. 10 ст. 118 Конституції України 5 лютого 2010 р. Указом Президента України № 116/2010 Арсена Авакова було звільнено з посади голови Харківської обласної державної адміністрації[17]:

« …прийняти відставку голови Харківської облдержадміністрації Авакова Арсена Борисовича  »

Причому в облдержадміністрації було заявлено, що прохання про відставку губернатор не подавав[18]. Того ж дня Аваков заявив про незаконність Указу Президента[19]. Але 6 лютого у своїй авторській програмі «Акценти» на місцевому телеканалі «ОТБ» він заявив, що, можливо, подасть у відставку, щойно одержить на руки оригінал Указу Президента[20]8 лютого[21] під тим же номером і за те ж число на офіційному сайті Президента України з'явився інший текст Указу — про звільнення відповідно до частини 9 статті 118 Конституції України9 лютого о 15:00 Аваков подав на ім'я Президента заяву про відставку[22]:

« Відповідно до п. 4 частини першої ст. 30, ст. 31 Закону України «Про державну службу»… прошу невідкладно прийняти мою відставку  »

Також своїм останнім розпорядженням він призначив в.о. голови Харківської облдержадміністрації свого першого заступника Володимира Бабаєва[23]. Коментуючи питання про можливе балотування на посаду Харківського міського голови навесні 2010 р., Аваков заявив[24]:

« Я не думаю, але таке рішення можливе  »

У той же день близько 16:00[25] текст розміщеного на сайті Президента України Указу про звільнення А. Б. Авакова з посади під тим же номером від 5 лютого знову було змінено на первинний:

« Відповідно до ч. 10 ст. 118 Конституції України прийняти відставку голови Харківської обласної державної адміністрації Авакова Арсена Борисовича  »

10 лютого[26] на офіційному сайті Харківської облдержадміністрації з'явилося розпорядження А. Б. Авакова від 9 лютого 2010 № 49-к «Про припинення повноважень голови обласної державної адміністрації»[27]:

« Згідно з моєю заявою про відставку на підставі пункту 4 частини першої статті 30, статті 31 Закону України «Про державну службу» припиняю повноваження голови обласної державної адміністрації 9 лютого 2010. Довести до відома управлінь, відділів та інших структурних підрозділів облдержадміністрації, райдержадміністрацій, територіальних органів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, що відповідно до частини третьої статті 39 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» функції і повноваження голови обласної державної адміністрації виконує Бабаєв Володимир Миколайович, перший заступник голови обласної державної адміністрації.  »

Віктор Ющенко 16 лютого пояснив[28] звільнення Авакова порушенням прохання бути політично незаангажованими під час виборів Президента[29].

На самому початку березня з'ясувалося, що позов Арсена Авакова до Харківської обласної ради про незаконність рішення стосовно недовіри йому як голові облдержадміністрації загубився між Окружним адміністративним судом і Апеляційним адміністративним судом[30].

22 лютого 2014 обраний в.о міністра внутрішніх справ, після того, як з цієї посади було звільнено Віталія Захарченка.

З 27 лютого 2014 — Міністр внутрішніх справ України в уряді Арсенія Яценюка.

На позачергових виборах до Верховної ради 2014 року обраний народним депутатом України 8-го скликання за партійним списком (№ 6 у списку) від Народного фронту[31].

Політична діяльність[ред. • ред. код]

 
 
2007 рік

Під час президентської виборчої кампанії 2004 р. був заступником керівника Харківського регіонального штабу Віктора Ющенка, першим заступником голови Харківського регіонального «Комітету національного порятунку»[8].

У березні 2005 р. обраний до Ради партії Наша Україна та її президії.

11 квітня 2009 р. за пропозицією лідера Всеукраїнського громадського руху «За Україну!» В'ячеслава Кириленка обраний головою Харківської обласної організації «За Україну!»[32].

На запрошення Юлії Тимошенко[33] рішенням президії політради ВО «Батьківщина» 21 квітня 2010 призначений головою Харківської обласної організації партії[34]. Це рішення викликало заперечення серед деяких депутатів фракцій БЮТ у Харківській міській і обласній радах[35].

У жовтні 2010 брав участь у виборах Харківського міського голови. Однак, як заявляє міжнародна правозахисна організація Freedom House, в результаті масових порушень результат виборів був змінений на користь Геннадія Кернеса[36].

В січні 2012 проти Арсена Авакова прокуратурою Харківської області було порушено кримінальну справу за статтею «перевищення влади та службових повноважень». 31 січня в квартирах Авакова відбулися обшуки.

31 січня 2012 Авакова було оголошено до міжнародного розшуку. Червонозаводський суд Харкова видав постанову про його арешт.

Проте голови парламентських фракцій «БЮТ—Батьківщина» та «Наша Україна — Народна Самооборона» Андрій Кожемякин і Микола Мартиненко звернулися до Генерального секретаріату Інтерполу із проханням відмовити правоохоронним органам України в розшуку і затриманні лідера харківської опозиції Арсена Авакова[37].

З аналогічним проханням до Інтерполу звернувся співголова Харківської правозахисної групи Євген Захаров[38].

Лідер фракції БЮТ—"Батьківщина" Андрій Кожем'якин назвав справу Авакова замовленою і сфабрикованою[39].

Юлія Тимошенко заявила, що Аваков винен лише в тому, що є опозиціонером[40].

Сам Арсен Аваков звернувся до Генерального прокурора України з проханням закрити кримінальну справу стосовно нього у зв'язку з відсутністю складу злочину, на підставі п. 2 ч. 1 ст. 6 Кримінально-процесуального кодексу України[41].

За підсумками парламентських виборів 2012, обраний народним депутатом України по списках об'єднаної опозиції «Батьківщина». Заступник голови фракції. Голова підкомітету з питань законодавства про статус народного депутата України Комітету Верховної Ради з питань Регламенту, депутатської етики та забезпечення діяльності Верховної Ради України[42]

Міністр внутрішніх справ[ред. • ред. код]

 
ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ 2015 , фото Вадим Чуприна

Після загибелі одного з координаторів «Правого сектору» Олександра Музичка лідер Правого сектору Дмитро Ярош на брифінгу в Києві заявив, що вимагає відставки міністра МВС України Арсена Авакова.[43] Відповідаючи на заяву Яроша Аваков сказав, що приймає виклик Правого сектору і його позиція до всіх, хто порушує громадський порядок, буде жорстокою.[44]

17 грудня 2014 призначив своїм першим заступником 36-річну грузинку Екатерину Згуладзе, яка 13 грудня отримала громадянство України. Перший заступник пізніше анонсувала реформу МВС України.[45]

25 березня 2015 року під час засідання уряду було публічно затримано керівника державної служби з надзвичайних ситуацій Сергія Бочковського та його заступника Василя Строєцького. Арсен Аваков звернувся з проханням звільнити Бочковського та Строєцького, а також всіх обласних керівників ДСНС, оскільки вони також причетні до цієї злочинної схеми[46][47]. Пізніше він сказав, що вирішив провести публічний арешт, щоб вони не уникнули покарання[48].

 

Переглядів: 523 | Додав: faktor | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: